x 

Tehnikanurk

Tehnikaküsimused

SRAM 1x12-käigulised maastikuratta grupid. Mis neil vahet on, mida valida?

Kui mõni aeg tagasi tegime ülevaate SRAM 11-käigulistest maastikuratta gruppidest - loe seda artiklit siit, siis nüüd vaataks otsa 1x12 käigulistele gruppidele.
SRAM kasutab 1x12-käiguliste gruppide juures tunnussõna EAGLE. Kuidas siis kotkas lendab, vaatame lähemalt.

Loe edasi...

Quarq Shockwizi kasutamine ratta vedrustuse seadistamiseks

Kuidas siis see asi täpsemalt käib?

Et oma kaherattalise sõbra vedrustus toimiks nii, nagu ettenähtud pead rakendama oma kogemusi või teadmisi, või siis kasutama Quarq Shockwizi.
Samuti on see vidin ka kogenenud seadsitajtele hea võimalus oma valikute õigsusele kinnitust saada.

Alustame.

Vaja läheb:

Loe edasi...

Keti õlitamine, erinevad õlid ja miks seda kõike vaja on?

Kas tuleb tuttav ette?! Kiirustad trenni, "lükrad" seljas, kiiver peas, kingad jalas. Võtad ratta, hüppad sadulasse ja siis meenub - "Õli!". Kiirelt suvaline riiulis seisev õli "piisavas" koguses ketile ja paar vändapööret ja tehtud. Saabub esimene liivane või tolmune koht ja kohe hakkab kett jubedalt ragisema. Mis seal ikka, anname aga minna. Peale trenni vaatad, et miks kett näeb välja just selline:

Loe edasi...

Kuidas lihtsalt ja ka keeruliselt tubeless rehvi pöiale saada - the struggle is real

Need, kellel on kasutusel tubeless või tubeless ready rehvid teavad, et aeg ajalt tuleb need maha võtta, vanast lateksist puhastada või lihtsalt kulunud või vigastatud rehv uue vastu vahetada.
Tihti peale aga ei taha olla rehv pöiaga liiga suur sõber ning ei soovi ennast kuidagi sinna õhutihedalt peale istutada. Kui sul on kodus kompressor, siis pole muret. Aga kui ei ole?

Loe edasi...

SRAM 1 x 11 komponendid - mida võtta, mida jätta?

Viimase aja hitt - 1 x 11 ülekandesüsteem teeb maailmavallutust. Kuidas aga selles uute detailide rägastikus orienteeruda?

SRAM XX1
SRAM X01
SRAM X1
SRAM GX

Loe edasi...

Kuidas lampi valida? Lumenid, luxid? Mis need tähendavad?

 

 Luumen ja Lux?

Lampi valides komistame tihti valgusti omadusi kirjeldavate näitajate otsa: Luxid, Luumenid, Wattid? Mida need tegelikult tähendavad?

Järgmise artikliga toome sellesse teemasse veidi valgust.

Loe edasi...

Näpunäiteid kasutatud papude ja pedaalide ostmiseks

Kas tasub osta kasutatud pedaale ja papusid? Ikka tasub. Kui eelarve on kitsas, siis on igati mõistlik vaadata teise-ringi toodete poole. Vaata üle, et king oleks korralik, pealis poleks talla küljest lahti rebenenud või rebenemas, takjapaelad või muud kinnitussüsteemid toimiks ja 'ise' lahti ei tuleks. Proovi mõlemat kinga jalga ja tee ka paar sammu. Kui suurus on sobilik ja sisetunne ütleb, et väärt diil, osta ära. NB! Usalda oma nina. Kui nina on vastu, jäta tehing pooleli.

Kas klotsid peavad olema kingaga kaasas? Kasutatud kingi ostes võib juhtuda, et klotsid on juba talla all olemas. Sellisel juhul tasub paluda müüjal need eelnevalt eemaldada.

Loe edasi...

Kuidas teha vahet Shimano 9 ja 10 käigulise keti ketineetidel?

Kas pole juhtunud, et leiate tööriistakohvrist ketineedi ja ei suuda meenutada, kas see jäi sinna baigi või hoopis maanteka keti vahetamisest?

Kuidas vahet teha? Lihtne (kui tead). 10 käigulise keti needil on juhtotsal kaks triipu. 9 käigulise keti needil triibud puuduvad.

Kas neid neete saab ristkasutada? Ei saa. Kui 10'se keti neet panna 9 käigulisele, siis kipub neet lühikseks jääma. Isegi kui õnnestub kuidagi pidama saada jääb sõit umbes samalühikeseks, kui see neet. Kui 9'se keti neeti kasutada 10 käigulisel ketil, siis jääb need liiga pikaks ja hakkab kassetil käima vastu teisi hammakaid ning kipub takerduma ka esimesse käiguvahetajasse (testitud).

Loe edasi...

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Nõmme tee 95 / Tüve 22a
11317 Tallinn, Estonia

Tel: +372 502 6200

Reg nr: 11473210