x 

Tehnikanurk

Tehnikaküsimused

Kuidas lihtsalt ja ka keeruliselt tubeless rehvi pöiale saada - the struggle is real

Need, kellel on kasutusel tubeless või tubeless ready rehvid teavad, et aeg ajalt tuleb need maha võtta, vanast lateksist puhastada või lihtsalt kulunud või vigastatud rehv uue vastu vahetada.
Tihti peale aga ei taha olla rehv pöiaga liiga suur sõber ning ei soovi ennast kuidagi sinna õhutihedalt peale istutada. Kui sul on kodus kompressor, siis pole muret. Aga kui ei ole?

Loe edasi...

SRAM 1 x 11 komponendid - mida võtta, mida jätta?

Viimase aja hitt - 1 x 11 ülekandesüsteem teeb maailmavallutust. Kuidas aga selles uute detailide rägastikus orienteeruda?

SRAM XX1
SRAM X01
SRAM X1
SRAM GX

Loe edasi...

Kuidas lampi valida? Lumenid, luxid? Mis need tähendavad?

 

 Luumen ja Lux?

Lampi valides komistame tihti valgusti omadusi kirjeldavate näitajate otsa: Luxid, Luumenid, Wattid? Mida need tegelikult tähendavad?

Järgmise artikliga toome sellesse teemasse veidi valgust.

Loe edasi...

Näpunäiteid kasutatud papude ja pedaalide ostmiseks

Kas tasub osta kasutatud pedaale ja papusid? Ikka tasub. Kui eelarve on kitsas, siis on igati mõistlik vaadata teise ringi toodete poole. Vaata üle, et king oleks korralik, pealis poleks talla küljest lahti rebenenud või rebenemas, takjapaelad või muud kinnitussüsteemid toimiks ja 'ise' lahti ei tuleks. Proovi mõlemat kinga jalga ja tee ka paar sammu. Kui suurus on sobilik ja sisetunne ütleb, et väärt diil, osta ära.

Kas klotsid peavad olema kingaga kaasas? Kasutatud kingi ostes võib juhtuda, et klotsid on juba talla all olemas. Sellisel juhul tasub paluda müüjal need eelnevalt eemaldada.

Loe edasi...

Kuidas teha vahet Shimano 9 ja 10 käigulise keti ketineetidel?

Kas pole juhtunud, et leiate tööriistakohvrist ketineedi ja ei suuda meenutada, kas see jäi sinna baigi või hoopis maanteka keti vahetamisest?

Kuidas vahet teha? Lihtne (kui tead). 10 käigulise keti needil on juhtotsal kaks triipu. 9 käigulise keti needil triibud puuduvad.

Kas neid neete saab ristkasutada? Ei saa. Kui 10'se keti neet panna 9 käigulisele, siis kipub neet lühikseks jääma. Isegi kui õnnestub kuidagi pidama saada jääb sõit umbes samalühikeseks, kui see neet. Kui 9'se keti neeti kasutada 10 käigulisel ketil, siis jääb need liiga pikaks ja hakkab kassetil käima vastu teisi hammakaid ning kipub takerduma ka esimesse käiguvahetajasse (testitud).

Loe edasi...

Kuidas puhastada käikareid ning trosse/kõrisid

Pärast eilset suht mudast Rakke Rattamaratoni puudus tänu äikese poolt korraldatud avapaugule elekter ja rattapesu. Eks iga üks sai oma ratta puhtaks nii kuidas juhtus. Kes pesi vee ja seebiga, kes nühkis seda niisama vastu muru.

Loe edasi...

Kuidas puhastada ja määrida käiguvahetajaid, trosse ning amorte?

Tundub, et lihtne - lased survepesuga üle ja ongi puhas.

Aga selleks, et ratas ka järgmisel sõidul laitmatult toimiks ja Sa ei peaks liiga tihti netipoest uusi juppe tellima:-( annavad spetsid head nõu ja on kokku mänginud ka paar asjalikku õppevideot.

 

Loe edasi...

Mida tähendab Campa või Shima nuut?

Enamus praeguseid ja ka tulevasi rattureid kindlasti juba teab, mida tähendab Campa ja Shima nuut ning mis vahe neil on. Mõnedele on see siiski uudiseks ning sestap teeme sellest natuke juttu.
Maanteerattale jookse ostes on (tagajooksu) valiku lahtris kaks võimalust: Shimano või Campagnolo. Need tähendavad, millisele standardile vastab tirri korpus. Mis on neil vahet? Vahe peitub nuutide kujus, mille otsa peab istuma kassett. Campa kassette ei saa panna Shimano nuudile ja vastupidi. Allpool olevalt pildilt on ka visuaalselt erinevus näha.

Loe edasi...

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Nõmme tee 95 / Tüve 22a
11317 Tallinn, Estonia

Tel: +372 502 6200

Reg nr: 11473210