x 

Blogi

Hot&wild diet ride

Enne Jaani valitseva kuumalaine harjal otsustasin teha keskmisest pikema rattatiiru. Soojendus, 2h tempokalt, 15 min intensiivselt, 20 min rahilikult ja 1,5h tempokalt. Kokku 4,5h.

Joonistasin Stravas endale ca 140km ringi. Venitasin selle enda jaoks tundmatutele radadele – Viimsist läbi Vaida, Aruvalla ja Kõue ümber Paunküla veehoidla. Sealt Kose – Peningi – Lagedi ja kohe koju. Piis of keik.
Startisin kell 8. Temperatuur näitas sellel ajal juba 23C. Tõotas tulla päris HOT päev. Rattaks oli seekord Cannondale S6 Ultegra ja jooksudeks hetkel ühed parimad saadaolevad maanteejooksud FFWD RYOT55 DT240. Seega tehnika taha ei tohils midagi jääda.Pärast Aruvallat algas minu rattaradade jaoks terra incognita. Õnneks suunas Wahoo Roam mind kõikides teeotstes õiges suunas ja ma sain keskenduda võimsuse hoidmisele kasutades Assioma DUO võimsusanduriga pedaale,  ning turistina ümbruse nautimisele. Paunküla veehoidla juures soovitas kurat minu õlal intensiivne lõik kuu peale saata ja koos Cannondalega kaelani vette sõita. Aga rattast hakkas kahju, sain kiusatusest võitu ja mõõtsin kuumavat asfaldilinti edasi. Päris kummaline oli sõita Paunkülast Koseni mööda täna inimtühja, kunagist tippkoormusega Tallinn-Tartu mnt-d.


Cannondale S6 / FFWD Ryot55

Temperatuur oli kerinud 33C-ni ja enesetunne hakkas alla käima. Nii nagu kehva tantsijat segavad viisakamas kõnepruugis kingad, siis sama häda hiilis ka mulle soki sisse. Parem king pigistas, hakkasin sadulas nihelema ja pärast Koset sain aru, et selle veevaruga ma lõpuni ei vea. Ehk fookus läks sõiduvälistele teemadele. Meenus ka Kullionu leebe vihje vormis antud karm käsk sõidu ajal pilte teha. Paar lehma tee äärsel karjamaal olid lahkelt nõus poose võtma + kaader kompuutrist koos temperatuuri fikseerimisega said filmilindile. Veidi pärast fotosessioone nägin paarisaja meetri kauguselt KARU üle tee jooksmas. See ei olnud ei Markko ega Virgo vaid päris WILDE MÕMM. Enam ei olnud mahti taskust telefoni haarata ja säriaega sättida. Lisasin hoopis hoogu ja valmistusin elu sprindiks. Õnneks ei pidanud rekordi väärset tulemust inimtühjal maanteel tegema. Karu plaanidesse minu motiveerimine ei kuulunud ja rohkem ma teda ei näinud.


Wahoo Roam

Pärast karukiirendust ammendusid joogivarud ja Peningi pood oli suletud. Sõidust hakkas siiber saama ja ükski lisakilomeeter kõne alla ei tulnud. Lülitusin zombiezonesse ja veeresin Arukülast mööda Lagedi poole. Seal asub päästev pood kohe tee ääres. Kuna kehast olid koos veevarudega ära auranud ka kõik toitained, siis kassasse astusin kaloripommiga – 1L Coca-Colat. Enamuse sellest installeerisin pudelit suult tõstmata otse makku. Või tõenäoliselt jõudis makku sula suhkur ja vedelik aurustus juba poolel teel.

Lagedilt kodu poole kulgesin juba suhkrulaksu õndsas hurmas. Pärast duši all käimist kaalule astudes näitas see ulme numbrit – tavalise 76-77kg asemel 73,9kg.


Tundus, et toimis!

Tõeliselt hot&wild dietride tekitas Jaaniks sportliku eesmärgi uuesti tavapärasesse kaalu saada.

Täna võib öelda, et mission completed.

Riho

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Nõmme tee 95 / Tüve 22a
11317 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210