x 

Tehnikanurk

Mis vahet on PM (Post Mount) ja IS kinnitusel ketaspiduri sadulate juures?

Mis vahet on Post mount ja IS kinnitusel ketaspiduri sadulate juures?

Paljudel, kes puutuvad esimest korda (või ka teist ja kolmandat korda) kokku ketaspiduritega, tekkib küsimus pidurisadula kinnitusviiside kohta. Toote tehnilistes andmetes on kirjas kinnitus viis, kas Post Mount või IS (International Standard). Mida need siis ikkagi tähendavad? See näitab pidurisadula kinnitusviisi. Sõnades on seda raske seletada, sestap üritan seda teha pildi kujul. Üks pilt pidi olema parem, kui mitu sõna :).

                  
IS kinnitus                                                        Post Mount kinnitus

IS kinnitus on ka ratta raamil tagumise pidurisadula kinnitamiseks.

Kas Post Mount kinnitusega pidurisadulat saab kinnitada IS kinnituse külge ja vastupidi?
Saab küll. Selleks kasutatakse vastavaid adaptereid. Adapterite tellimisel tuleb jälgida ketta mõõtu ning kinnituste tüüpe/standardeid (Amordi ja raami küljes olevad kinnitused on mõeldud pidurisadula  kinnitamiseks 160mm ketaste tarvis). Juhul, kui kasutate 180mm või suuremaid pidurikettaid, peate valima ka vastava adapteri. Samuti peate jälgima, kas soovite näiteks PM/IS (Post Mount kinnitusega kahvlile International Standar tüüpi pidurisadulale), IS/PM (International Standar kinnitusega kahvlile Post Mount kinnitusega pidurisadulale) või suurema ketta kinnitamiseks näiteks 180mm PM/PM või IS/IS või mõne muu kombinatsiooniga adapterit.

   
AVID pidurite erinevad adapterid ja Shimano IS/PM adapter

PS! Shimano kasutab 180mm piduriketast, AVID jällegi 183mm ketast. Nende omavahelised adapterid pole ristkasutatavad. Seetõttu tuleks alati jälgida adapteri ja ketta sobivust.

Kui midagi jäi veel segaseks, küsige julgesti lisa.

Ehk pakub huvi ka see, mis vahet on IS ja CL piduriketastel?

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210