x 

Tehnikanurk

Mis vahe on 6-polt (IS) ja Center Lock (CL) pidurikettal?

Mis vahe on 6-polt (IS) ja Center Lock (CL) pidurikettal ja kas neid saab omavahel ristkasutada?

6-polt piduriketas (ehk IS - international standard) kinnitub rummukülge kuue poldiga. Allpool leiad ka pildid 6-polt kettast ja rummust.

Center Lock ehk CL piduriketas kinnitub rummule nuutide abil (hammasvöö) ning ketta fikseerimiseks keeratakse peale lukustusrõngas (Lockring). Center Lock süsteemi arendas välja Shimano, eesmärgiga muuta piduriketaste vahetamine ja hooldamine mugavamaks ning kiiremaks.

Center Lock rummul on võimalik kasutada ka 6-polt pidurikettaid spetsiaalse CL-IS adapteri abil. See komplektsus küll töötab aga lisab rattale kaalu ning täiendavaid sõlmi, mis vähendavad jaikust ja töökondlust. 6-polt rummule CL kteas panna pole võimalik.

Kumb on parem? Mõlemad on head.

Jooksude ja pidurite ostmise juures tuleb alati jälgida, millise kinnitusega rummud või kettad on. Et ei tekkiks hiljem kodus olukorda, kus ühes käe son IS kinnitusega jooksud, teises käes CL kettad ning keskel nõutu pea. Kui kasutate enamsti Shimano toodangut, võite julgelt valida CL süsteemi. Kui tahate kasutada mõned teise tootaj pidureid ja kettaid, tuleks mõelda IS kinnitusele või adapteri kasutamisele.

 
 
 
 Shimano Lockring (lukustusrõngas)  Center Lock kinnitusega piduriketas

 CL ketta kinnitusega rumm

     

 IS -> CL adapter

 6-polt piduriketas

 6-polt rumm

 

 

 

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210