x 

Treening ja toitumine

Kas Rein Taaramäele on pakutud dopingut?

Ühes hijutises intervjuus küsitu Rein Taaramäelt:

Kas sulle on pakutud dopingut? Kui Rein Taaramäe peaks kunagi dopinguprooviga põruma, siis kas Rein Taaramäe tunnistab oma vea kohe üles või hakkab lolli veeretama?

Tema vastus oli alljärgnev:


Kui nalja teha, siis ema pakkus xymelini (nina sprei) kui nohu oli, nii et pakutud on. Kui ma põruks proovis näiteks coldrex hotremiga (palaviku alandaja), siis lehes oleks ikka pealkiri, et Taaramäe pani dopingut (doping on väga lai mõiste). Ütlen kohe - Rein Taaramäe ei põru eales kontrollis tõsise dopinguaine tarvitamisega (epo, sera, veredoping). Kui ma peaks kunagi positiivse proovi andma, siis on see pigem õnnetus, see tähendab teadmatus (näiteks nohurohu sudafedi taolise aine tarvitamise näol). Nii et minu puhul reaalne patustamine on võimatu, mul ei ole vaja kunagi aru anda. Hoiatan kõiki noori ja harrastussportlasi, et nad vaataksid, mis toidulisandeid nad ostavad ja mis ravimeid haiguste puhul kasutavad. Näiteks on kontroll Tartu rattarallil (eelmine aasta põrus Soome meister dopingukontrollis, kuna ostis taastusjooki spordipoest, kuid see jook sisaldas keelatud hormooni).

Õnneks tunnistas Rein ühes hilisemas intervjuus ERR sporditoimetusele üles hoopis midagi muud. Nimelt Eestis olles ostab ta oma spordisöögid-joogid samast kohast kust tuleb suur osa Hobispordi söögi- ja joogikraamist - Spordipartnerist. Pidavat olema kindel kaup.

Ka Borni ja Sponseri tooted on sertifitseeritud kui GMO, allergeeni ja dopinguvabad produktid. Ehk siis meilt tuleb puhas kraam.

Osta siit ja Sa ei põru keelatud ainetega ei Elioni sarja sõitudel ega Tartu Rattarallil või Tartu Maratonil:-)

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Nõmme tee 95 / Tüve 22a
11317 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210