x 

Treening ja toitumine

Toitumisest ülipikal võistlusel. Haanja100 kogemus.

Riho pajatab mida sa sõi Haanha 100 sõidul aastal 2011

Selle aasta Haanja 100 miili sõidu juures tegin oma menüüs paar korrektuuri, et testida uute toodete sobivust oma võistlusmenüüsse.

Kõigepealt laadimine.


Kuna soovisin seekord proovida Saltsticki nime kandvaid soolakapsleid, siis jätsin ära tavapärase krampide vastase magneesiumikuuri. Jõin selle asemel 3-4 päeva tavapärasest rohkem mineraalvett. Sobivad on siinkohal kodumaine Värska, grusiinide legend Borjomi ja leedukate Vytautas. Õhtul enne võistlust võtsin söögi kõrvale sisse veel 2 soolakapslit ja jõin 0,5l High5 Xtreme laadimisjooki. Sellele joogile on lisatud L-karnitiini, tauriini, apelsini koort ja koffeiini, mis kõik kokku aitab paremini keha rasvadest energiat kätte saada, ergastab vaimu, tõstab motivatsiooni ja kirgastab meelt. Õhtu lõppedes lisandusid menüüsse loomulikult mõned õlled heas seltskonnas Kubija hotellis.

Võistlus.

Hommikul ärkasin tund enne starti. Segasin kokku rajale kaasa võetavad joogid. Kokku võtsin kaasa 4 suurt (0,75l) ja 2 väikest (0,5l) pudelit High5 EnergySource 4:1 spordijooki, milles on 4 osa süsivesikuid ja 1 osa proteiini. Viimane kaitseb lihaskiude, samuti kasutab organism proteiini lisakütusena pikkadel treeningutel ja võistlustel. Lisaks võtsin veel rajale 0,5l High5 Xtremet. Seda jõin siis, kui 90km oli läbitud. Enne starti manustasin ka ühe Nutrendi  BCAA "Taaramäe soovitab" Mega Shoti, jõin 0,5l High5 Xtreme laadimisjooki ja võtsin 2 Saltsticki.

Rajal olles jõin iga 15 min tagant ja tarbisin 2 High5 Energiageeli tunnis. Kokku jõin ca 0,4l spordijooki tunnis ja võtsin esimese 3 tunni jooksul iga tund ühe Saltstick soolakapsli. Edasi võtsin neid iga 1,5 tunni jooksul. Kokku 6 tk.

Enesetune oli kogu sõidu vältel väga hea. Tempo oli minu kohta isegi väga kõrge. 129 km läbides sõitsin koos Rivo Pajuriga, kes on minust jupi maad kõvem rattur. Krampidest, mis mind kipuvad kimbitama ei olnud mingit märki. Selle hetkeni tundus, et menüü õigustas ennast 110%. Edasi tulid väikesed tehnilided probleemid. Lõhkusin ära keti ja raamikõrva. Vale toitumise kraesse ei julge seda ajada. Igatahes peale ebaõnnestunud katset oma rattast singelspeed ehitada lippasin 7 km viimasesse TP-sse. Kahjuks ei saanud ka seal ratast liikuma ja H100 testsõit jäi pooleli.

Kokkuvõtteks julgen väita, et oma energiavarude mitte tilgatumaks sõitmine, vaid pidev paakide täitmine nii energia kui vedeliku osas on suureks abiks. Aga see ei ole uudis. Vähemalt minu jaoks oli hea uudis laadimisjoogi effektiivsus. Seda nii enne starti kui rajal tarbides. Hea uudis oli ka soolakapslite positiivne mõju. 8 tunnise, enda kohta kõrge tempoga sõidu, ning tunni matkamise juures ei tekkinud kordagi krambiohu tunnet, krampidest rääkimata.

Testimata jäi veel Guarana sobivus sellese kompotti.

Riho

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210