x 

Treening ja toitumine

Tartu Rattamaratoni erimenüü

Riho räägib toitumsitrendidest 2012 a Tartu Rattamaratonil

Selleks,et saavutada maratonil hea tulemus normaalse enesetundega ja mitte kogeda "haamrit", tuleb enne võistlust ennast energiat täis laadida ja võistluste ajal korralikult süüa-juua.

Võistluseelne õhtu ja hommik enne võistlust lähevad tavalised pudru-pasta rütmis. Krampidega hädas olijad võivad juba eelmisel päeval võtta sisse ampulli magneesiumit. Viimast soovitan võtta ka 1 ampulli pool tundi enne starti. Ja 1 veel rajale kaasa. Loomulikult tuleb enne starti ka korralikult juua-juua-juua. Kas siis spordijooki või mineraalvett. Siinkohal soovitan vajalike ainete poolest rikaid kohalikku Värskat, grusiinide Borjomit või leedukate Vytautast.

15 minutit enne starti võta 3 koffeiiniga High5 Isogel+. See annab energiat stardiks ning koffeiin aitab organismil paremini süsivesikuid ja vedelikku omastada. Sõidu ajal joo iga 15 min tagant 100 ml spordijooki. Soovitan High5 Energy Source-t, mille Bikeradar.com kuulutas hiljuti oma testi võitjaks. Iga poole tunni tagant võta lisaks 1 High5 Isogel, järgmise poole tunni pärast 1 koffeiiniga High5 Isogel+ jne kuni võiduka lõpuni. Kes joob rohkem võib piirduda 1 geeliga tunnis, kes joob vähem võiks võtta kuni 3 geeli tunnis. Isogeli üheks heaks omaduseks on see, et sellele ei pea peale jooma.

Kui soovid veel viimastel kilomeetritel kõva vunki juurde saada võig ca 45 min enne lõppu võtta 1 ampulli Guaranat. See annab täiendavat energiat, peletab väsimuse, tõstab motivatsiooni ja parandab kordinatsiooni. Nii möödub sõidu lõpp lennates.

Mõtle läbi kui kaua Sa eeldatavasti eelolevat distantsi sõidad ja arvesta kui palju Sul on sööki-jooki vaja rajale kaasa võtta. Soovitan soojalt paar geeli arvestatule lisaks taskusse pista. Kui võistlus venib oodatust pikemaks, siis ei jää Sa lõpus nälga. Ja kui lisageelid üle jäävad, on järgmiseks võistluseks väike tagavara juba olemas.

Toitumiskava järgimine loob eelduse suurepärase tulemuse saavutamiseks. Vändata tuleb ka:-)

Edu rajal!

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210