x 

Varia

Mida selga panna? TRM eri.

Riho õpetab mis on stiilne hilp millega isegi moepolitsei sind TRMi starti lubaks.

Seda küsimust kuulleb tihemini inimkonna ilusama osa suust. Sama küsimus vaevab siiski ka paljusid mehepoegi enne TRM starti. Kutse peal on dresscodena märgitud "riietus - sportlik" aga kuidas siis ikka riietuda?

Me ei lähe küll presidendipaari vastuvõtule, aga kehalise koormuse puhul on riietumisel isegi suurem tähtsus kui punasel vaibal patseerides. Vale riietuse puhul on oht kas läbi külmuda või üle kuumeneda. See pärsib kehalist võimekust. Paremal juhul saame kehva enesetunde osaliseks ja jõuame finišisse oluliselt hiljem kui kehalised eeldused lubaksid. Kehvemal juhul jääme haigeks, saame mingid jäädavad tervisekahjustused või on taqajärjed veel fataalsemad.


Sügiseselt jahedad ööd, varahommikune start ja finišeerumine suht suvise 20+ kraadises soojas teeb riietumise ülesande keeruliseks. Märksõnaks on siin kihiline riietumine. Kuna iga inimese sooja-külmataluvus ja termoregulatsioon on erinev siis ühest retsepti on võimatu anda.

Korraliku ratturi garderooboi peaks lisaks lühikesele vormile sisaldama:

  • Nokamüts ja/või buff
  • higisärk (mitte puuvillane T-särk - see muutub keha ümber higist vettinud kleepuvaks kaltsuks
  • õhuke vest (mitte kilejope - see muutub keha ümbritsevaks kasvuhooneks või saunalavaks)
  • pikad varrukad
  • kindad
  • põlved ja/või sääred
  • kingakatted

Kõik kihid peaksid aitama organismil täita oma ülesannet. Kas juhtima niiskust eemale ja/või hoidma tuule eest.

Nendega kombineerides saad ennast riidesse panna nii, et Sa stardialas läbi ei külmuks. Veidi jahe tunne stardialas on tegelikult OK. Sõidu ajal toodab keha sooja ning külmatunne kaob. Kui hakkab palav siis võib taskusse pista vesti, põlved/sääred, varrukad ja mütsi. Kui hakkab jälle jahe siis võib midagi peale panna.

Grupis sõites ei soovita riietumisega tegelema hakata, see võib valusalt lõppeda nii Sulle kui kaaskodanikele. Jää minutiks seisma. Majanda oma riietega ära ja sõida edasi. Kui Sa oled oma sõiduoskustes väga kindel ja soovid siiski sõidu ajal riietumisprobleemidega tegeleda siis mine grupi viimasele positsioonile. Nii Sa ei ohusta vähemalt teisi.


Edu Võistlustel!

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210