x 

Varia

Kuidas hooldada funktsionaalseid spordiriideid nii, et nende omadused säiliksid?

Sportides määrduvad riided kiiresti. Higi, tolm, pori. Meie kliimas võib poriseks saada isegi suusatades:-). 

Puhtaks saamiseks pista aga pesu masinasse, pulber ka ja... STOP!

Miks?

Spordi-ja matkarõivad ning jalanõud hõlmavad endas peale välimuse ka erinevaid funktsioone (õhuläbilaskvus, niiskustransport, vetthülgivus jne.) et muuta meie sooritus mugavamaks või ekstreemsemates oludes üldse võimalikuks. Need funktsioonid on saavutatud kui toote valmistamisel on kasutatud erinevaid materjale või on kasutatud erinevaid lõpptöötluseid. 

Selleks, et tooteomadused säiliksid võimalikult kaua ei ole funktsionaalsete toodete hooldamiseks soovitatav kasutada tavalisi meie majapidamises olevaid pesupulbreid ja geele, sest need eemaldavad juba ainsa pesukorra jooksul lõpptöötluse ning toote omadused halvenevad märgatavalt.

On täiesti kindel, et toote kasutamise käigus see määrdub. Täpselt sama kindel on see, et puhas toode „töötab“ meie jaoks kõige paremini ja kauem.

 Seega peab tooteid puhastama, aga kuidas?

 1. Tutvu toote küljes oleva hooldussildiga. Sealt saad vajaliku informatsiooni kuidas toodet hooldada. Lihtne soovitus, aga kahjuks teevad seda vähesed. See punkt on tähtis, seega...
 2. Tutvu toote küljes oleva hooldussildiga☺
 3. Rõivaste puhastamiseks soovitan kasutada pesugeele. Hea, kui on neutraalse pH tasemega geel, mis mõeldud funktsionaalsete rõivaste ja varustuse puhastamiseks. Vetthülgivate ja veekindlate rõivaste puhul näiteks STORM Wash , jooksusärkide, termopesu ning teiste nn. esimese kihi rõivaste puhastamiseks STORM Base and Mid layer Wash. Spetsiaalsete geelide eeliseks on see, et need eemalduvad kangast loputamisel täielikult ning kahjustavad võimalikult vähe toote DWR (Durable Water Repellent- vastupidav vetthülgivus) lõpptöötlust. Seega, saame peale toote pesemist samade omadustega puhtama toote. Puhtama! Miks mitte puhta? Jah puhtama, sest spetsiaalsed pesugeelid ei pruugi toodet alati täielikult puhastada. Seega soovitan rohkem määrdunud kohad enne pesutsüklit pesugeeliga katta ja hoida ca. 15-20 min. Nii toimides saame puhta toote☺
 4. Pesuaine doseerimiseks vaata soovitatavat kogust pesuaine pakendilt. Mugav on kallata vastav kogus geeli“ geelipalli“ ning geelipall masinasse asetada, aga geeli võib vajalikus koguses ka masina pesuainesahtlisse valada.
 5. Seadista pesumasin vastavalt toote hooldussiltide küljes olevale infole. 

PS! Vetthülgivate või veekindlate toodete puhul jälgi kindlasti seda, et tsentrifuug oleks väikseim võimalik. Läbi membraankile ei suru vett nii ehk nii, aga selle sama kile ja veekindlate õmbluste vigastamise oht on tugeva tsentrifuugimise puhul suur. 

 1. Vetthülgivaid ning veekindlaid tooteid on tungivalt soovitatav peale puhastamist ka järeltöödelda. See tegevus ob vajaduspõhine. Kui märkate, et veepiisad imbuvad kangasse, tuleb vetthülgivust taastav järeltöötlus ette võtta. 
 2. Rõivaste puhul on 2 võimalust: 

1. Sissepestav vetthülgivust taastav aine STORM Proofer  (nii 1 l kui 300 ml)  lisatakse vajalikus koguses pesumasina loputusaine sahtlisse ning rõiva puhastamine ning vetthülgivuse taastamine tehakse ühe pesutsükli käigus. Väga mugav võimalus.

2. Peale toote pesemist ja kuivatamist pihustatakse vetthülgivust taastav aine STORM Proofer Fast Dry tootele.  Enne Prooferi pihustamist lase rõivastel kuivada, sest kuivale kangale nakkub aine paremini ning vetthülgiv töötlus kestab kauem. See on kindlasti töömahukam kuid praktilisem võimalus, sest võimaldab meil ainet paremini doseerida kohtadesse, mis vajavad rohkem töötlust. Näiteks rinna- ja turjaosa, kulumiskahjustustega kohad.

Jalanõude puhul on veekindlus võimalik taastada kas spetsiaalsete kreemidega või kombineeritud pealsete (näiteks kangas/ nahk) puhul pihustatavat STORM Proofer Fast Dry Footwear veekindluse taastajat kasutades. Enne veekindluse taastamist tuleb jalanõud kindlasti korralikult puhastada. Puhastada käsitsi pestes või spetsiaalseid puhastusvahendeid kasutades. Nahast või kombineeritud pealsega (nahk/kangas)  jalanõude puhastamiseks sobib hästi STORM Footwear Cleaner puhastusvaht.

Et jalanõudesse ei tekkiks ebameeldivat lõhna, on soovitatav regulaarselt kasutada STORM Deodoriser’it, mis takistab ebameeldiva lõhna tekkimist jalanõudesse. Deodoriser sobib pihustamiseks ka kiivritesse või veekindlatesse kinnastesse.  

Mida kindlasti ei tohi funktsionaalsete toodete hooldamisel teha:

 1. Puhastada ja hooldada tooteid eelnevalt hooldusjuhendiga tutvumata.
 2. Kasutada puhastusaineid, mis sisaldavad valgendavaid ja/või loputusaineid.
 3. Kasutada loputusvedelikke.
 4. Pesta jalanõusi pesumasinas.

 

Lisainfot uuri SIIT

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210