x 

SELF BETA-ALANINE 100% 200g sooritusvõime suurendaja

Tootja Self
Toote saadavus:   1
Müügihind18,46 €
Alghind: 19,85 €
Allahindus -1,39 €
Hind / kg: 92,29 €

Beeta-alaniin on toidulisanditest kreatiini järel üks enim uuritud ja vähemalt sama efektiivne toode. Kasutajad on nimetanud seda revolutsioonilst lisandit lausa "uueks kreatiiniks!" Beeta-alaniin parandab teadaolevalt sooritusvõimet kõigi piimhapet tootvate spordialade puhul ning aeglustab lihaste väsimist koormuse puhul. Beeta-alaniini ja kreatiini koos kasutades on võimalik vähendada organismis ka rasvmassi ning suurendada lihasmassi rohkem kui üksnes kreatiini tarbides.

Beeta-alaniin on lihaskoe karnosiini sünteesi lähtematerjal. Loomsetes kudedes esinev dipeptiid karnosiin (beeta-alanüül-L-histidiin) on oma olemuselt antioksüdant, pärssides organismisiseseid oksüdatsiooni- ja glükatsiooniprotsesse. Lihaskoes on karnosiini põhiülesandeks puhverdada intensiivse lihastöö käigus tekkivaid vesinikioone, mis aitab aeglustada lihaskoe ph langust, lükates edasi väsimuse teket. Lühidalt öeldes blokeerib  beeta-alaniin lihases piimhappe teket.

Katsed ja tulemused
Beeta-alaniini suukaudse manustamise korral 4-6 grammi päevas, jaotatuna kuni kaheksale korrale, suureneb kõigi lihaskiudude karnosiinisisaldus nelja nädala jooksul märgatavalt, s.o uuringutulemuste järgi 58,8% (Hill, 2007) või 64% (Harris 2006). Mõlemas uuringus tõusis kümnenädalase kuuri lõpuks karnosiinisisaldus lihaskiududes 80% (Hill, 2007 ja Harris, 2006)!. Tuleb märkida, et mis puutub töövõimesse väsimuspiiril, siis kreatiinist ei olnud beeta-alaniinile vastast. Kreatiin parandas tulemust 11,3%, beeta-alaniin aga koguni 28,8%. Huvitaval kombel andis nende ainete kombineerimine tulemuseks ainult 11,0%-lise tulemuse paranemise, kusjuures uuriti treenimata mehi (Stout, 2006). Kui arvestada aga maksimaaljõu paranemist treenitud sportlastel, siis kombineerituna oli tulemus kümne nädala jooksul parem kui ainult kreatiini kasutades. Beeta-alaniini eraldivõetuna kahjuks ei katsetatud. Lisaefektina täheldati kreatiini/beeta-alaniini grupil ka rasvaprotsendi vähenemist 1,2% võrra (Hoffmann, 2006).

Toime

  • Tõstab organismi aeroobset võimekust
  • Parandab füüsilist töövõimet ja treeninguefekti
  • Suurendab lihasjõudu ja lihasvastupidavust
  • Suurendab lihasmassi ja vähendab rasvaprotsenti

Kasutamine

3-6 g pulbrit päevas segatuna veega. Parimate tulemuste saavutamiseks tarbida päevane annus väikeste doosidena terve päeva peale jaotatuna, näiteks 3x2g päevas.

Kellele sobib?

Beeta-alaniin on treenivale inimesele mõeldud spetsiaallisand sportike tulemuste parandamiseks. Uuringud tõestavad, et beeta-alaniinist on kasu nii kõrge treenitusega jõu-, kiirus- ja vastupidavusalade sportlastele kui ka treenimata inimestele, algajatele ja madala treenitusega sportlastele.

Spordialad: Kerge- ja raskejõustik, jalgrattasõit, ujumine, jooksmine.

Pakend: 200g 

Koostis: 100% beeta-alaniini pulber

Amino Beta-Alanine kg hind on 99.25€

Artikkel: Beeta-alaniin suurendab lihasvastupidavust ja jõudu

Selle toote kohta pole veel ülevaateid kirjutatud.

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Nõmme tee 95 / Tüve 22a
11317 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210