x 

SELF Iron - 60kps

Tootja Self
Toote saadavus:   1
Müügihind9,20 €
Alghind: 9,89 €
Allahindus -0,69 €
Hind / tk: 0,15 €

SELF Iron

Raua peamine ülesanne organismis on hapniku sidumine kopsudest ja hapniku transport. Lisaks kuulub raud paljude ensüümide koostisse, osaledes muuhulgas energiatootmises ja immuunsüsteemi töös.. Raud osaleb ATP koostises ning samas aitab kahjutuks teha organismi sattunud võõrkehade ühendeid, see aitab tõsta organismil vastupanuvõimet haigustele ja stressile. Raud mängib väga olulist rolli meie organismi vereloome töös mis tähendab, et ta aitab kaasa vere punaliblede ja hemoglobiini normaalsele moodustumisele.

Et raud kehasse edukamalt imenduks, soovitavad arstid võtta lisaks C–vitamiini. Ka erinevad orgaanilised happed soodustavad raua levimist organismis. Organismi rauasisalduse eest tuleks hoolt kanda igal eluetapil, kuid rauapuudus ning selle tulemusena tekkiv aneemia ähvardab enim rasedaid, imetavaid emasid, teismelisi tüdrukuid, naisi, kelle menstruatsioonid on vererohked, ning üleüldse suuremas koguses verd kaotanud inimesi, ent ka vastupidavusalade sportlasi.

Parimateks raua allikateks on loomse pärituoluga toidud nagu maks, verivorst, muna, taine veise- ja sealiha, aga ka seemned, rosinad, leib, täisteratooted, tatar, maasikad. Rasva- ja suhkrurikas toit on tavaliselt rauavaene. Raua kaotus menstruaalse vereeritusega seoses on naistel väga erinev. See tähendab, et mõned naised vajavad rohkem rauda, kui tavapärane toit seda pakub. 15%lise omastamise määra juures katab 90% viljakas eas naiste rauavajaduse 15 mg/päevas. Rasedusaegse rauatasakaalu säilitamiseks organismis on raseduse alguseks vaja koguda umbes 500 mg rauavarusid. Mõnede naiste füsioloogiliste rauavajaduste katmiseks raseduse viimasel kahel trimestril ei piisa üksnes toidust, vaja on ka raualisandeid.

Taimetoitlased, kes loomset päritolu toiduainetest täielikult loobunud on, peavad kindlasti oma organismi rauasisaldusel silma peal hoidma.

Rauapuudus võib olla süüdlane suurenenud stressis, väheses töövõimes ja pidevas väsimuses ning keha halvenenud termoregulatsioonis. Piisav rauasisaldus veres on oluline, et heas toonuses püsiksid nii närvisüsteem, ainevahetus kui immuunsüsteem. Kindlasti tuleb silma peal hoida laste toitumisharjumustel ning hoolitseda, et nende dieet piisaval määral rauda sisaldaks, seda alates emapiimaga toitmise lõpetamisest. Lapsed kasvavad kiiresti ning nende kehad tarbivad jõudsalt oma rauavarusid.

  • Vähendab väsimust 
  • Osaleda ATP koostises
  • Aitab kaasa hapniku transpordile
  • Suurendab vastupanuvõimet stressile ja haigustele 
  • Tagab naha normaalse värvuse
  • Toetab immuunsüsteemi

Kasutamine

Päevane annus 1 kapsel.

Kellele sobib?

Sobib hästi neile, kes tegelevad regulaarselt intensiivse treeninguga. Samuti taimetoitlastele kui rasedatele, kellel võib minna vaja abi piisava raua saamiseks.

Pakend: 60 kapslit

SELF Iron 1 kapsel 215% EU-RDA*
Raud 30mg
Koostis: Antioksüdant (E300), paakumisvastased ained(E460, E470b), taimne kapsel (E1204)

Selle toote kohta pole veel ülevaateid kirjutatud.

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210