x 

Esituled - vilkuv või põlev?

Elasin eile hämaras rattateedel trenni tehes üle paar ärevat situatsiooni. Endal õnnetust ei juhtunud ja loodan, et ka jalutajatel jäid püksid kuivaks. Et targemad saaksid teiste, st minu tegemistest õppida, siis panin loo ka lühidalt kirja.

8 aastat mind truult teeninud Cateye vilkuv esituli andis eile otsad. Kuna mul oli lenksul ka 40 luxise intensiivsusega Busch & Mülleri Ixon IQ, siis ma eriti ei põdenud. Arvestasin sellega, et tugev valgusvihk (vt pilti) teeb mind piisavalt nähtavaks ja läksin õhtuhämaruses trenni. Tegelikkuses aga märkasid jalakäijad mind oluliselt kehvemini kui vilkuva tule puhul. Mitu korda tundus, et jalakäijad vaatavad silma sisse, ja seejärel astuvad rattale ette. Halvimast päästsid head pidurid ja vali vile. Eks vilkuva tulega tuleb ka sama asja ette, aga mitte nii massiliselt kui eile, mil ma sõitsin ilma vilkuva tuleta. Samas valgustamata teelõikudel sõitsin oma prožektori valgel nagu päisel päeval. See tähendab, et ei pidanud pingutama nägemaks mis teel toimub.Siit moraal - vilkuv tuli teeb Sind nähtavaks, aga ei näita teed, põlev tuli näitab teed aga ei tee Sind nii nähtavaks kui vilkur.

Ülaltoodud väide ei ole läbinud Šveitsi Sõltumatu Labori katseid ega saanud kinnitust Tõekomisjonist, vaid põhineb keskmise hobisportlase isiklikul kogemusel.

Riho

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210