x 

SELF B-Complex Vit C + Zink 60kps

Tootja Self
Toote saadavus:   1
Müügihind13,85 €
Alghind: 14,90 €
Allahindus -1,04 €
Hind / tk: 0,23 €

SELF B-complex + Vit C + Zinc vitamiinid ja mineraalid on vajalikud toetamaks normaalset südametegevust, närvi- ja immuunsüsteemi. B-grupi vitamiinid on olulised vere punaliblede moodustamiseks ning aitavad vähendada väsimust, kurnatust ja hoiavad nahka ja limaskesta tervena.

B1-vitamiin aitab glükoosi energiaks muundada ning toetab närvirakkude funktsioneerimist. Puuduse peamiseks sümptomiks on väsimus. B1 hulka kehas vähendavad diureetikumid, alkohol ja sulfitid (veinides ja kuivatatud puuviljades). Suurenenud vajadus on füüsiliselt aktiivsetel inimestel.

B2-vitamiin on vajalik nägemisele, küünte, naha ja limaskesta tervisele ja juuste normaalsele kasvule. Puudusel tekib nahas ja limaskesta kiirestipaljunevates rakkudes energiapuudus.

B3-vitamiin on oluline süsivesikutest energia vabastamiseks. B3 vitamiin osaleb 50. keemilises reaktsioonis, k.a. energia ja hormoonide tootmises. Puuduse sümptomideks on unetus, depressioon, ärevus, lihasnõrkus. 

B5-vitamiin toetab mälu, eriti koos koliini ehk B4-vitamiiniga. B5-vitamiinil on kriitiline roll ka rasvadest ja süsivesikutest energia tootmisel. Selle vitamiini keskse rolli pärast adrenaalfunktsioonis on seda kutsutud ka stressivastaseks vitamiiniks . B5-vitamiin toetab närvisüsteemi tervist ning aitab kaasa mälule ja õppimisvõimele.

B6-vitamiini puudus takistab kehas õnnehormoonina tuntud serontoniini tootmist. Ta on kriitilise tähtsusega hormoonide tasakaalu ja immunfunktsiooni säilitamisel. B6-vitamiini varusid tühendab peamiselt stress ja ärevus.

B12-vitamiin ääretult oluline normaalseks vereloomeks ja neuroloogiliseks talitluseks. 

C-vitamiin on vajalik organismi vastupanuvõime tõstmiseks, kevadväsimuse ja stressi peletamiseks. Lisaks tugevdab immuunsust ja parandab üldist heaolu. Parandab raua omastamist, toetav aju normaalset funktioneerimist.

Tsink mineraal, osaleb enam kui saja ensüümi aktiveerimisel, rakkude kasvamises ning haavade paranemises, vereloomes, organismi kasvus ja arengus, valkude, sperma ja DNA sünteesis, immunsüsteemi töös, maitsmis- ning haistmismeele normaalse toimimise tagamisel ja teiste mikrotoitainete ainevahetuses. Tsink toimib antioksüdandina, osaleb insuliini sünteesimisel, säilitamisel ja vabastamisel, mõjutab kilpnäärme hormooni tööd. 

B6, B12 ja foolhape toetavad kehas toimuvat olulist protsessi metüülimist, mis on vajalik kõikide närvivahendusainete tootmisel.

Kuna keha ei talleta B-vitamiine, siis ei ole B vitamiinidest võimalik saada üledoosi.

Toime

  • Olulised põhitoitainete ainevahetuses organismi energiaga varustamiseks.
  • Asendamatud närvisüsteemi normaalseks funktsioneerimiseks.
  • Vajalikud seedeelundkonna lihaste toonuse säilitamisel.
  • Tähtsad naha, juuste, silmade, suu ja maksa tervise tagamisel.

Kasutamine

1 kapsel päevas koos toiduga.

Kellele sobib?

B-vitamiinide suurem vajadus võib olla suhkruhaigetel, rasedatel ja imetavatel emadel ning rasestusmisvastaste pillide tarvitajatel. Defitsiit võib tekkida liigsest alkoholi, tubaka ja kohvi tarvitamisest. Ohustatud on ka taimetoitlased.

Pakend: 60 kapslit

B Plus Complex koostisosad 1 kapsel
Vitamiin C 500 mg 652%
Vitamiin B1 25 mg  2270%
Vitamiin B2 25 mg 1785%
Niatsiin 54 mg 342%
Pantoteenhape 18 mg 300%
Vitamiin B6 9,5 mg 679%
Vitamiin B12 1000 µg 40000%
Foolhape 400 µg 225%
Biotiin 0,45 µg 900%
Tsink glükonaat 15 mg 150%

Koostis: Abiained: E460, E551, želatiinkapsel, värvained: E120, E172, E171, E131

Selle toote kohta pole veel ülevaateid kirjutatud.

Minu konto

Kontakt

Riveante OÜ

Tüve tn 22a
13418 Tallinn, Estonia

Võta ühendust: +372 50 26 200

Reg nr: 11473210